Arama Detayları

Hakkımızda

 

 

 

 

 

 

Kısaca
Neler Yapıyoruz

Misyonumuz & Vizyonumuz & Kalite Politikamız

Balkan Motor San. Tic. A.Ş.

Firmamız 1953 yılında Merhum Osman Balkan tarafından kurulmuştur.
 
Ülkemizin ilk Dikiş Makinesi üreticilerinden olan şirketimiz, ilerleyen yıllarda Dikiş Makinesi Motorları üretimine geçip Dikiş Makinesi üretimini bırakmıştır.
 
1970 Yılından itibaren yine ülkemizde ilk olarak yüksek devirli Universal Elektrik Motorları imalatına başlamıştır.
 
Üretim kapasitesi olarak ülkemizin en yüksek ve gelişmiş tesisine sahip olan firmamız aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir.
 
Üretmiş olduğumuz Universal Elektrik Motorları başlıca; Ev ve Mutfak Aletlerinde, Sanayi Tipi Mutfak Aletlerinde, Dikiş Makinelerinde, El Kurutma Makinelerinde, Kahve Öğütücülerinde, Süt Krema Makinelerinde, Wending Makinelerinde ve çeşitli makine sanayinde başarı ile kullanılmaktadır.
 
Yine ülkemizin ilk ve tek Spiral Motorları ve Aksesuarları üreten firmamızın ürünleri, Dental Laboratuarlarda, Kuyumculuk Sektöründe, Saat Sanayinde, Kalıp ve Makine İmalat Sektörlerinde ve Hobi İşlerinde uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Firmamız aynı zamanda özel tiplerde Santrifüj Su Pompaları üretmektedir.vvv
 

Kalite Politikamız

 
 BALKAN MOTOR SAN. TİC. A.Ş. vizyonu doğrultusunda, gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak müşteri beklentilerini karşılar, güvenilir ürünleri geliştirir, üretir ve satış sonrası hizmet verir.

 • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001:2015 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi,

 • İlgili taraf (iç / dış bağlam) ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutmak, ulusal / uluslararası ürün standartlarının gereklerine uygun kaliteli üretim yapmak;

• Günümüzün modern kalite anlayışı doğrultusunda tüm süreçlerimizdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeden aşağı düşmemesi yönündeki faaliyetlerini Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte koordinasyon içinde yöneterek, elektrik motoru sektöründe kalite açısından öncülüğümüzle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışırız.

Tüm BALKAN MOTOR SAN. TİC. A.Ş. çalışanlarının yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi ile teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak sürekli gelişme anlayışı ve gayreti içinde kaliteye ve verimliliğe önemli katkıda bulunacağına ve başarıları birlikte paylaşacağımıza inanırız.